Russian Football National League 2 Table

Russia

Season:
Russia
# Team P W D L GD PTS
1 Tver FC 10 7 3 0 18 24
2 Leningradets 10 6 3 1 10 21
3 Krasava 10 5 1 4 7 16
4 Kairat Moscow 9 4 2 3 -2 14
5 Dynamo Saint Petersburg 10 4 2 4 -2 14
6 Zenit 2 9 3 3 3 -3 12
7 Luki-energiya 9 3 2 4 -9 11
8 Zvezda St Petersburg 9 3 1 5 -3 10
9 Chita 10 0 6 4 -8 6
10 Baltika-bfu Kaliningrad 10 1 1 8 -8 4
11 Smolensk 0 0 0 0 0 0
FNL 2 GROUP 1
# Team P W D L GD PTS
1 Makhachkala 32 25 5 2 50 80
2 Ska Rostov 32 24 4 4 48 76
3 FC Chayka 32 21 7 4 64 70
4 Taganrog 32 17 10 5 24 61
5 Chernomorets Novorossiysk 32 18 6 8 35 60
6 FC Kuban-holding 32 15 9 8 15 54
7 Anzhi 32 13 9 10 11 48
8 Legion 32 12 10 10 13 46
9 Biolog-novokubansk 32 11 11 10 4 44
10 Spartak Nalchik 32 10 10 12 4 40
11 Tuapse 32 12 2 18 -22 38
12 Druzhba Maykop 32 7 11 14 -19 32
13 Mashuk-kmv 32 7 10 15 -7 31
14 Dinamo-gts Stavropol 32 7 8 17 -17 29
15 Rotor Volgograd 2 32 5 6 21 -48 21
16 FC Alania Vladikavkaz II 32 2 6 24 -65 12
17 Yessentuki 32 2 4 26 -90 10
FNL 2 GROUP 2 PROMOTION GROUP
# Team P W D L GD PTS
1 Shinnik Yaroslavl 22 17 4 1 27 55
2 Tver FC 22 11 7 4 20 40
3 Leningradets 22 12 2 8 16 38
4 Murom 22 11 4 7 12 37
5 Kairat Moscow 22 8 6 8 -6 30
6 Krasava 22 8 5 9 1 29
7 Zvezda St Petersburg 22 8 4 10 1 28
8 Volna Nizhny Novgorod 22 7 6 9 -17 27
9 Dinamo Moscow 2 22 6 8 8 -1 26
10 Dynamo Saint Petersburg 22 5 6 11 -13 21
11 FC Yenisey Krasnoyarsk II 22 6 3 13 -21 21
12 Lokomotiv-kazanka Moscow 22 2 7 13 -19 13
FNL 2 GROUP 2 RELEGATION GROUP
# Team P W D L GD PTS
1 Torpedo Vladimir 16 9 2 5 3 29
2 Olimp Dolgoprudny II 16 8 4 4 7 28
3 Zenit 2 16 8 2 6 14 26
4 Znamya Truda 16 8 1 7 8 25
5 Baltika-bfu Kaliningrad 16 6 4 6 -2 22
6 Chertanovo Moscow 16 6 4 6 -7 22
7 Luki-energiya 16 6 2 8 -1 20
8 Chita 16 5 3 8 -5 18
9 Khimik Dzerzhinsk 16 3 4 9 -17 13
FNL 2 GROUP 2 SUBGROUP 2
# Team P W D L GD PTS
1 Shinnik Yaroslavl 20 17 1 2 30 52
2 Dinamo Moscow 2 20 10 8 2 23 38
3 Lokomotiv-kazanka Moscow 20 9 4 7 8 31
4 FC Yenisey Krasnoyarsk II 20 9 3 8 -3 30
5 Murom 20 7 7 6 8 28
6 Volna Nizhny Novgorod 20 8 4 8 -3 28
7 Olimp Dolgoprudny II 20 7 5 8 3 26
8 Khimik Dzerzhinsk 20 5 6 9 -18 21
9 Torpedo Vladimir 20 5 3 12 -19 18
10 Znamya Truda 20 5 4 11 -7 16
11 Chertanovo Moscow 20 4 3 13 -22 15
FNL 2 GROUP 3 PROMOTION GROUP
# Team P W D L GD PTS
1 Rodina 22 15 4 3 25 49
2 Sokol Saratov 22 12 6 4 24 42
3 Dinamo Bryansk 22 10 9 3 17 39
4 Salyut Belgorod 22 12 3 7 13 39
5 Strogino Moscow 22 11 4 7 -1 37
6 Dinamo Vladivostok 22 5 13 4 -5 28
7 Avangard Kursk 22 7 6 9 -8 27
8 Saransk 22 7 6 9 -9 27
9 Khimki 2 22 5 7 10 0 22
10 Ska-khabarovsk II 22 3 8 11 -11 17
11 FC Ryazan 22 3 8 11 -15 17
12 Peresvet Domodedovo 22 2 6 14 -30 12
FNL 2 GROUP 3 RELEGATION GROUP
# Team P W D L GD PTS
1 Zenit Penza 18 11 3 4 15 36
2 Sakhalin 18 10 2 6 5 32
3 Kaluga 18 9 4 5 11 31
4 Arsenal Tula 2 18 9 3 6 7 30
5 Kvant Obninsk 18 7 6 5 4 27
6 Znamya Noginsk 18 8 3 7 -2 27
7 Saturn Ramenskoye 18 8 1 9 5 25
8 Fakel-m Voronezh 18 6 0 12 -10 18
9 Metalurg Vidnoe 18 5 2 11 -16 17
10 Kolomna 18 5 0 13 -19 15
FNL 2 GROUP 3 SUBGROUP 1
# Team P W D L GD PTS
1 Rodina 20 16 3 1 42 51
2 Saransk 20 14 2 4 24 44
3 Strogino Moscow 20 13 2 5 13 41
4 Peresvet Domodedovo 20 9 4 7 9 31
5 Ska-khabarovsk II 20 8 5 7 6 29
6 Khimki 2 20 7 5 8 8 26
7 Saturn Ramenskoye 20 7 3 10 -1 24
8 Kolomna 20 6 2 12 -25 20
9 Znamya Noginsk 20 6 2 12 -25 20
10 Kvant Obninsk 20 4 5 11 -15 17
11 Metalurg Vidnoe 20 2 3 15 -36 9
FNL 2 GROUP 3 SUBGROUP 2
# Team P W D L GD PTS
1 Sokol Saratov 20 14 4 2 28 46
2 Dinamo Bryansk 20 11 8 1 26 41
3 Salyut Belgorod 20 12 3 5 12 39
4 Dinamo Vladivostok 20 10 9 1 24 39
5 FC Ryazan 20 11 3 6 10 36
6 Avangard Kursk 20 7 5 8 0 26
7 Arsenal Tula 2 20 7 3 10 -5 24
8 Zenit Penza 20 6 3 11 -13 21
9 Kaluga 20 3 5 12 -13 14
10 Sakhalin 20 4 2 14 -26 14
11 Fakel-m Voronezh 20 1 3 16 -43 6
FNL 2 GROUP 4
# Team P W D L GD PTS
1 Volga Ulyanovsk 28 18 8 2 37 62
2 Chelyabinsk 28 20 2 6 32 62
3 Tyumen 28 18 6 4 49 60
4 Amkar 28 16 4 8 15 52
5 Zvezda Perm 28 16 4 8 24 52
6 Novosibirsk 28 15 5 8 16 50
7 Ural 2 28 12 6 10 9 42
8 Irtysh Omsk 28 10 8 10 1 38
9 Torpedo Miass 28 10 5 13 -8 35
10 Spartak Tuymazy 28 11 2 15 -22 32
11 Orenburg 2 28 6 9 13 -21 27
12 Dinamo Barnaul 28 7 5 16 -13 26
13 Nosta 28 6 3 19 -31 21
14 Zenit-izhevsk 28 4 4 20 -35 16
15 Lada Togliatti 28 3 5 20 -53 11
x
Suggested Searches:
The Sportsman
Manchester United
Liverpool
Manchester City
Premier League
Sportsman HQ
72-76 Cross St
Manchester M2 4JG
We will not ask you to provide any personal information when using The Sportsman website. You may see advertisement banners on the site, and if you choose to visit those websites, you will accept the terms and conditions and privacy policy applicable to those websites. The link below directs you to our Group Privacy Policy, and our Data Protection Officer can be contacted by email at: DataProtection@Betfred.com

All original material is Copyright © 2019 by The Sportsman Communications Ltd.
Other material is copyright their respective owners.